EVRENDEKİ VAHA
Sizleri , gezegenlerin ve uyduların güzel görüntülerinden gözünüzü ayıramayacağınız güneş sistemine doğru bir yolculuğa davet ediyoruz.Güneş sistemindeki diğer yörünge cisimlerini, başka gezegenlerde su ya da hayat olup olmadığını araştıran, görüntü ve müzikleriyle çok özel bir gösteridir. Ayrıntılar İçin Tıklayınız.

BÜYÜK
Evrenin ne kadar büyük olduğunu hayal edin . Uzaya gönderilen insansız uzay araçları, katettikleri mesafeler ve gönderdikleri görüntülerle güneş sisteminin büyüklüğü hakkında bilgi verirler. Işık hızını , uzaydaki diğer cisimlerin dünyaya olan uzaklıklarını ve bununla ilgili yapılan hesaplamaların kolayca anlaşılmasını sağlayan özel bir gösteridir.
Ayrıntılar İçin Tıklayınız.

BİZ GÖKBİLİMCİLERİZ
Evrenin çözülemeyen sorularını yanıtlamak için gereken küresel işbirliğini ,teknolojiyi ve özveriyi ortaya koyar. Uzay araştırmalarında kullanılan cihazların gelişimini, bilim insanlarının karşılıklı bilgi alışverişini ve Cern' de yapılan dünyanın en büyük ve en iddialı bilimsel deneyini izleyebilirsiniz. Ayrıntılar İçin Tıklayınız.


                             Sayfa 1    Sayfa 2       Sayfa 3    Sayfa 4